O historii naší pionýrské skupiny

Zde naleznete informace o historii naší skupiny.

Historie naší skupina sahá hluboko do 90. let. Jak už název napovídá, náš příběh začal dávno za minulého režimu a po revoluci jsme pokračovali dál v činnosti ve svobodné společnosti.

Hlavním cílem bylo vychovávat děti k respektu k přírodě a samozřejmě se u toho pořádně pobavit.

Naší činnost definovala podobat táborové základny Václav v Horních Krutech. Toto místo nedaleko Sázavy ve Středočeském kraji je kouzelné zejména tím, že se jedná o bývalý jabloňový sad.

Stoleté jabloně jsou nedílnou součástí našeho tábora. Stejně jako jablka, která z nich padají na podzim. Narozdíl od mnoha jiných základen, tyto stromy vytváří nádhernou až pohádkovou atmosféru večer a za horkého dne poskytují příjemný stín.

Naše činnost pokračovala až do nového milénia a byla spjata s osobami našich "otců zakladatelů" syna a otce z rodiny Pavlů.
Luboš, který je dnes naším hlavním vedoucím, pokračuje dál v činnosti a zejména pak v náročné starosti o táborovou základnu, která vyžaduje neustálou údržbu.

V roce 2022 jsme spojili síly se spolkem Tábory OK, který vznikl za účelem pořádat tábory pro děti "po svém" a "na svém". V současné době (2023) probíhá rekonstrukce základny a její zútulnění pro další táborníky.

V příštím roce (2024) chystáme klasický velký letní tábor na zrenovované základně pro malé i velké táborníky a tím chceme plně navázat na dekády starou tradici.

Mezi naše přátele patří mnoho další spolků, jednotlivců a institucí. Samozřejmě jsou našimi velkými partnery místní obyvatelé z Horních Krut, Barchovic, Bohouňovic, Újezdce a dalších okolních obcích, který děkujeme za jejich přízeň.